Part Number NWF-PTC868 | Brand: AmeriBRAKES | 6 items in stock
CA $62.86


Product Highlights
| Part Number | NWF-PTC868 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929108596 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Mar 16, 2026 |
| Length | 19.10 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 8.40 cm |
| Weight | 1.00 kg |