Part Number NWF-PTC2042 | Brand: AmeriBRAKES | 3 items in stock
CA $74.74


Product Highlights
| Part Number | NWF-PTC2042 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929132676 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 19.10 cm |
| Width | 16.20 cm |
| Height | 5.40 cm |
| Weight | 1.00 kg |