Part Number NWF-PTC1430A | Brand: AmeriBRAKES | 1 items in stock
CA $66.88


Product Highlights
| Part Number | NWF-PTC1430A |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929132638 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 28, 2023 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 25.00 cm |
| Width | 17.00 cm |
| Height | 8.00 cm |
| Weight | 1.22 kg |