Part Number NWF-PTC1033 | Brand: AmeriBRAKES | 3 items in stock
CA $60.14


Product Highlights
| Part Number | NWF-PTC1033 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929108633 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Mar 13, 2026 |
| Length | 19.10 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 8.40 cm |
| Weight | 0.80 kg |