Part Number NWF-PRC813 | Brand: AmeriBRAKES | 10 items in stock
CA $55.66


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC813 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929100767 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 19.10 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 5.80 cm |
| Weight | 0.80 kg |