Part Number NWF-PRC429 | Brand: AmeriBRAKES | 1 items in stock
CA $48.46


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC429 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929100200 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Aug 5, 2025 |
| Length | 19.10 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 5.80 cm |
| Weight | 0.80 kg |