Part Number NWF-PRC2308 | Brand: AmeriBRAKES | Out of Stock
CA $81.86


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC2308 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929151196 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 19.10 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 5.30 cm |
| Weight | 1.00 kg |