Part Number NWF-PRC1551 | Brand: AmeriBRAKES | 2 items in stock
CA $58.20


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC1551 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929102648 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Jan 21, 2026 |
| Length | 19.10 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 5.80 cm |
| Weight | 1.00 kg |