Part Number NWF-PRC1439 | Brand: AmeriBRAKES | 5 items in stock
CA $61.56


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC1439 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929128808 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 19, 2022 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 23.50 cm |
| Width | 20.40 cm |
| Height | 7.20 cm |
| Weight | 1.20 kg |