Part Number NWF-ASD1707 | Brand: AmeriBRAKES | 6 items in stock
CA $70.64


Product Highlights
| Part Number | NWF-ASD1707 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929149629 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 25.40 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 7.60 cm |
| Weight | 1.70 kg |