Part Number NWF-ASD1596 | Brand: AmeriBRAKES | 4 items in stock
CA $103.14


Product Highlights
| Part Number | NWF-ASD1596 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Rear |
| UPC | 841929147526 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jun 28, 2023 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 16.60 cm |
| Width | 13.00 cm |
| Height | 5.50 cm |
| Weight | 1.80 kg |