Part Number NWF-PTC799 | Brand: AmeriBRAKES | 9 items in stock
CA $71.86


Product Highlights
| Part Number | NWF-PTC799 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929127573 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 25.40 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 8.40 cm |
| Weight | 1.90 kg |