Part Number NWF-PTC1184A | Brand: AmeriBRAKES | 1 items in stock
CA $71.44


Product Highlights
| Part Number | NWF-PTC1184A |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929110032 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Mar 13, 2026 |
| Length | 19.10 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 8.40 cm |
| Weight | 1.30 kg |