Part Number NWF-PRM997 | Brand: AmeriBRAKES | Out of Stock
CA $42.61


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRM997 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929106738 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 25.40 cm |
| Width | 14.20 cm |
| Height | 8.40 cm |
| Weight | 2.70 kg |