Part Number NWF-PRM816 | Brand: AmeriBRAKES | Out of Stock
CA $73.34


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRM816 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929105519 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Mar 13, 2026 |
| Length | 25.40 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 8.40 cm |
| Weight | 1.90 kg |