Part Number NWF-PRC2427 | Brand: AmeriBRAKES | Out of Stock
CA $108.18


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC2427 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929154777 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Feb 27, 2024 |
| Updated | Oct 27, 2025 |
| Length | 25.00 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 7.50 cm |
| Weight | 3.00 kg |