Part Number NWF-PRC1650 | Brand: AmeriBRAKES | 5 items in stock
CA $67.66


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC1650 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929102884 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 25.00 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 7.50 cm |
| Weight | 1.70 kg |