Part Number NWF-PRC1426 | Brand: AmeriBRAKES | 1 items in stock
CA $159.66


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC1426 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929149957 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Mar 16, 2026 |
| Length | 25.40 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 7.60 cm |
| Weight | 4.00 kg |