Part Number NWF-PRC1408 | Brand: AmeriBRAKES | Out of Stock
CA $67.94


Product Highlights
| Part Number | NWF-PRC1408 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929102327 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 19.10 cm |
| Width | 16.50 cm |
| Height | 5.80 cm |
| Weight | 2.00 kg |