Part Number NWF-EPS1796 | Brand: AmeriBRAKES | Out of Stock
CA $191.24


Product Highlights
| Part Number | NWF-EPS1796 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929168149 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jan 6, 2026 |
| Updated | Mar 12, 2026 |
| Length | 16.00 cm |
| Width | 8.13 cm |
| Height | 10.41 cm |
| Weight | 5.95 kg |