Part Number NWF-ASD1690 | Brand: AmeriBRAKES | 1 items in stock
CA $314.16


Product Highlights
| Part Number | NWF-ASD1690 |
| Brand | AmeriBRAKES |
| Part Type | Disc Brake Pad |
| Position | Front |
| UPC | 841929132225 |
| Category | Disc Brake Pad |
| Qty per Vehicle | EACH |
| Introduced | Jul 21, 2022 |
| Updated | Oct 9, 2025 |
| Length | 29.00 cm |
| Width | 14.50 cm |
| Height | 14.50 cm |
| Weight | 10.90 kg |